Ile kosztuje działka (ogródek działkowy) we Wrocławiu

Jeszcze kilka lat temu wiele ogródków działkowych „stało odłogiem”, a chętnych na przejęcie działki było jak na lekarstwo. W ostatnich latach ta sytuacja zmieniła się znacznie. Coraz więcej osób mieszkających na gęsto zabudowanych osiedlach, szuka własnego miejsca rekreacji i spokojnego spędzenia czasu w towarzystwie zieleni.

Aktualnie ogródki działkowe przechodzą renesans, chętnych na zakup (a właściwie przeniesienie praw do użytkowania, bo ogródka działkowego nie możemy wykupić na własność) jest bardzo wielu. Oddziałową tu prawa rynku czyli im wyższy popyt, a niska podaż tym cena wyższa. Wszystko zależy również od stanu działki, altany itd.

Ile kosztuje działka we Wrocławiu

Koszty odstępnego na popularnym serwisie ogłoszeniowym OLX wahają się od 1500 zł za 350m2 działkę na Maślicach bez altany, do 6000 zł za działkę o takiej samej powierzchni na terenie ogródków działkowych przy ul. Terenowej na Krzykach. Średnio przejęcie działki we Wrocławiu to koszt ok.2500-3000 zł.

Formalności

Procedura przejęcia działki wygląda następująco – rezygnujący z działki znajduje swojego następcę i ustala kwotę odstępnego. Nowy członek zostaje członkiem PZD, opłaca składki i ma możliwość użytkowania ogródka.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>