Piękny ogród z pomocą specjalistów

Po wybudowaniu domu – wiele osób staje przed trudną decyzją dotyczącą urządzenia ogrodu. W tym z pomocą przychodzą firmy świadczące usługi ogrodnicze. W zakres ich usług wchodzi wszystko – do wykonania projektu podwórka, przez jego wykonanie po utrzymanie.

Jak wybrać firmę ogrodniczą?

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się ogrodami. Warto przyjrzeć się ich stronom internetowym. Często jest tam zamieszczona fotorelacja z wykonanych zleceń. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy podobają nam się projekty danej firmy oraz ich wykonanie. Warto też wybrać tę firmę, która znajdują się niedaleko nas – ograniczy to koszty związane z transportem np. drzew i krzewów, które mają się pojawić w naszym ogrodzie.

Ile to kosztuje?

Rozpiętość cenowa jest ogromna. Najczęściej projekt wykonywany jest za darmo, jeśli decydujemy się na usługi konkretnej firmy. To, ile finalnie będzie kosztować nasz ogród, uzależnione jest od jego wielkości, tego, co się w nim znajdzie – czy pojawią się elementy małej architektury np. ławki, egzotyczne odmiany roślin, ich ilość, czy konieczne jest usypanie specjalnej gleby lub innego podłoża (np. ozdobnych kamyczków). Wiele firm oferuje też (w cenie wykonani ogrodu lub płatne dodatkowo) utrzymanie ogrody w kolejnym sezonie lub przez rok – w zakres takich usług wchodzi np. koszenie trawnika, grabienie liści czy zabezpieczenie roślin przed zimą. Wszystko to składa się na cenę – od kilkuset do kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Więcej informacji na stronie Zielony Wrocław tarasy

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>