Tarasy z kompozytów

Taras kompozytowy to bardzo dobra opcja zagospodarowania przestrzeni na zewnątrz w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach z ogródkiem. Jest praktyczny, może spełniać funkcję wypoczynkową oraz ozdabiać dom. Na tarasy przeważnie decydują się osoby, które lubią relaks na świeżym powietrzu, ale nie przepadają za publicznymi miejscami.

Deski kompozytowe to połączenie drewna naturalnego i tworzywa sztucznego. Dzięki temu połączeniu deski zyskały zalety drewna, czyli wygląd oraz ciepło w dotyku, za to tworzywo sztuczne sprawiło, że są one odporne na warunki atmosferyczne, utrzymują swój wygląd bez konieczności impregnowania i malowania. Dzięki fakturze, która przypomina deski drewniane taras jest antypoślizgowy. Nawierzchnia jest również odporna na ścieranie.

Kto może wykonać taki taras.

Obecnie można kupić gotowy zestaw i samemu wykonać własny taras. W skład przykładowego zestawu wchodzą: Legary, deski kompozytowe, listwa maskująca oraz elementy montażowe.
Można również wynająć firmę, która wykona za nas taras. Kosztowniejsza ale wygodniejsza opcja dla tych, którzy nie lubią lub nie potrafią wykonać takiej pracy. Koszt montażu to około 100 do 200 zł za m2.

Koszty wykonania

Taras z desek kompozytowych o powierzchni 24 m2 to koszt ok. 10 tys. zł. W skład takiego tarasu wchodzi:
Koszt montażu,

  • 40 desek kompozytowych o wymiarach 145 x 29 x 4000 mm
  • 16 legarów kompozytowych o wymiarach 48 x 38 x 4000 mm
  • 5 maskujących listew kompozytowych o wymiarach 66 x 6 x 4000 mm
  • 9 zestawów montażowych

Więcej informacji na stronie Zielony-Wrocław montaż tarasów kompozytowych.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>