Trochę o wentylacji

Wentylacja to cyrkulacja powietrza pomiędzy pomieszczeniem lub budynkiem a przestrzenią na zewnątrz. Każdy budynek musi posiadać wentylację. Jest ona niezbędna z co najmniej kilku powodów. Najważniejszym z nich jest konieczność zapewnienia wymiany „zużytego powietrza” na świeże. Jest to niezbędne do prawidłowego procesu oddychania. Jakie jeszcze role pełni wentylacja w konkretnych pomieszczeniach?

Wentylacja w kotłowni

Kotłownia to jedno z najważniejszych miejsc w domu lub w mieszkaniu, w którym wentylacja musi działać bez zarzutu. Powodem, dla którego tak musi być jest występowanie procesu spalania w kotłach grzewczych. Niedobór tlenu w takim urządzeniu będzie skutkował pojawieniem się procesu spalania niecałkowitego, co z kolei prowadzi do powstania niebezpiecznego dla życia ludzi czadu.

Wentylacja w piwnicy

Piwnice również powinny być odpowiednio wentylowane. Najczęściej są to pomieszczenia położone częściowo lub całkowicie pod ziemią. Oznacza to, że w piwnicach może zdarzyć się, że na ścianach zacznie pojawiać się grzyb. Aby temu zapobiec, należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, która zapewni „wymianę” powietrza wilgotnego na powietrze suche.

Wentylacja w garażu

Garaż to kolejne pomieszczenie, w którym należy szczególnie zadbać o cyrkulację powietrza. Jeśli garaż jest wbudowany w bryłę budynku, należy wykonać instalację w taki sposób, by nie było czuć spalin w domu. Szczególną uwagę należy zwrócić na wentylację w garażu podziemnym, gdzie jest to bardzo często jedyny kanał wymiany powietrza.

Więcej informacji na stronie Kratkimetalowe.pl – kratki na wymiar

 

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>