Wrocław planuje likwidację ogródków działkowych

35 000 tyle ogródków działkowych aktualnie istnieje we Wrocławiu. Już wkrótce może się to radykalnie zmienić – podaje Gazeta Wrocławska. W nowych planach zagospodarowania nie znalazło się miejsce na tego typu miejsca rekreacji. Co zatem stanie się z działkami? Prawdopodobnie zostaną w większości zabudowane i zabetonowane.

Z aktualnych 35 000 ogródków, miejscy urzędnicy chcą pozostawić jedynie 200 (!). W ostatnich latach ogródki działkowe przechodzą prawdziwy renesans. To już nie tylko sposób na spędzenie czasu dla emerytów, coraz więcej działek należy do młodych ludzi z dziećmi, którzy wykorzystują je jako bezpieczne miejsce zabaw dla swoich dzieci, a także spotkań ze znajomymi przy grillu.

Jednak urzędnicy mają inną wizję rekreacji i zagospodarowania terenów które na których aktualnie, znajdują się ogródki działkowe. Większość terenów zostanie przeznaczonych na rozbudowę komunikacji oraz mieszkalnictwo. Pytanie tylko gdzie wszyscy mieszkańcy będą wypoczywać i jak wpłynie to na jakość powietrza we Wrocławiu.

Jako zapaleni zwolennicy zieleni, nie popieramy tego pomysłu.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>